Жінки переважають у медіа, але залишаються в меншості на технічних посадах – дослідження

Жінки переважають у медіа, але залишаються в меншості на технічних посадах – дослідження

Громадська організація «Жінки в медіа» опитала 4820 співробітників 206 українських медіа, які належать до сфери телебачення й радіомовлення, та з’ясувала, що жінок більше, ніж чоловіків, у творчих професіях на телебаченні й на керівних посадах.

У медіа переважно працюють жінки. Чоловіків більше лише в тих компаніях, які мають ліцензію на телебачення та радіо водночас.

Розподіл медійників за статтю

Також вони переважають у старших вікових групах. Утім серед молодих медійників жінок більше. У найчисленнішій групі — середнього віку — обидві статі представлені рівномірно.

Розподіл медійників за віком і статтю

На керівних посадах жінки не суттєво переважають (52 %), але їх значно більше, ніж чоловіків, у творчих професіях на телебаченні: журналістки, ведучі, маркетологині та піарниці. Ці посади обіймають переважно жінки з молодших вікових груп. Така ж тенденція притаманна й фрилансерам. Поділ на жіночі (творчі) та чоловічі (технічні) посади досі лишається.

Також по темі: Український Vogue презентував новий випуск, присвячений мистецтву, яке бачить війну

Серед керівництва найбільше жінок у віковій групі 18–60 років — 53 %, у категорії 61+ їхня кількість знижується до 32 %.

Гендерна репрезентація в розрізі професій

Навчання та перепідготовку в компаніях проходили 12 % працівників:

  • 59 % — жінки;
  • 41 % — чоловіки.

Найгнучкіші політики щодо догляду за дітьми та work-life balance застосовують до жінок. Особливо це відображається в декретних відпустках.

  • 12–28 % компаній дають декрет чоловікам;
  • 41–78 % — жінкам.
    Також працівникам дають гнучкий робочий графік і повний соціальний пакет.

    Джерело: Медіамейкер