1+1 заявляє про інформаційні атаки на Наталію Мосейчук

1+1 заявляє про інформаційні атаки на Наталію Мосейчук

1+1 media повідомляє про систематичні інтернет-кампанії проти ведучої телеканалу 1+1 Марафон і власних YouTube-проєктів Наталії Мосейчук, які мають ознаки замовності. Зокрема, впродовж двох останніх місяців спостерігається підвищена активність ботоферм у соцмережах ведучої, які працюють за однаковими методичками та поширюють ідентичні наративи. Найбільше таких коментарів зосереджено на платформі TikTok з профілів, які легко ідентифікувати як фейкові.

До слова, переважна більшість атак, які мають ознаки замовності, стосуються теми мобілізації, яка, вочевидь, є чутливою для українського суспільства та може спровокувати внутрішні чвари.

Остання така інформаційна атака на Наталію стосувалася ефіру проєкту "Тема з Мосейчук", що відбувся 02.05.2024 і доступний за цим посиланням. В анонімних телеграм-каналах і певних онлайн-медіа слова Наталії, які наводилися як цитати, були вирвані з контексту та подані у формі погроз військовозобов’язаним чоловікам та адвокатам, чого насправді не було.

"Хочу наголосити, що адресатами мого звернення наприкінці ефіру "Теми з Мосейчук" від 02.05.2024 були люди, що позиціонують себе "адвокатами" та намагаються всіляко дискредитувати процес мобілізації в країні, військово-політичне керівництво та українську державу в цілому через свої соціальні мережі. Щодо декого з цих людей, зокрема, Остапа Стахіва, про якого я двічі згадувала впродовж ефіру, тривають кримінальні провадження за підозрою в спробі повалення конституційного ладу. Стахів, до слова, активно їздить селами "визволяти людей з полону ТЦК". У 2022-му році він заявляв, що "ТЦК викрадають та катують людей". Подача "обрізаного" фрагменту цього ефіру у такій формі і таким текстовим супроводом вважаю вириванням моїх слів з контексту. Публікування коментарів з невідомого джерела та непідтвердженими акаунтами — маніпуляцією суспільної думки про мене. Тому закликаю медіа бути свідомими, а громадськість — не піддаватися маніпуляціям, мета яких — розхитування суспільства", — зазначила Наталія Мосейчук.

Замовити рекламну публікацію на інтернет-сайтах

Ми вважаємо, що така маніпулятивна форма подачі інформації може бути вигідною, насамперед, країні-агресору, щоб розхитати українське суспільство зсередини та відволікти увагу від головного.

Також по темі: Ольга Захарова стала генеральною продюсеркою каналу «1+1 Україна»

Тому закликаємо журналістську спільноту уважно вивчати ситуацію, перш ніж висвітлювати ті чи інші події, які можуть стосуватися Наталії Мосейчук чи будь-якої іншої публічної людини, а також звертатися за офіційними коментарями. В умовах турбулентності та повномасштабного вторгнення, коли ворогом ведеться гібридна війна в інфополі, важливо памʼятати про базові принципи медіаграмотності та дотримуватися журналістських стандартів."