YouTube-канал FREEДОМ досяг 1 млн підписників та отримав «золоту кнопку»

YouTube-канал FREEДОМ досяг 1 млн підписників та отримав «золоту кнопку»

Кількість підписників YouTube-каналу FREEДОМ, базового діджитал-майданчику телеканалу українського іномовлення FREEДОМ, який мовить російською мовою за кордоном, перетнула 1 мільйон. Кількість переглядів – 699 млн.

YouTube-канал FREEДОМ став першим з YouTube-каналів українських державних та суспільних мовників, який отримав «золоту кнопку», що засвідчує правильність обраної командою ДП «МПІУ» стратегії розвитку. Оскільки ефірна трансляція та сайт телеканалу FREEДОМ в Росії заблоковані, використання YouTube дозволяє каналу FREEДОМ доносити правду про війну Росії проти України та протидіяти міфами ворожої пропаганди серед аудиторії РФ. YouTube-канал FREEДОМ – головний діджитал-майданчик телеканалу FREEДОМ, який є частиною державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення Україна». Тут відбувається трансляція ефірів телеканалу наживо, а також розміщено увесь контент виробництва ДП «МПІУ» та каналів-партнерів, який виходить в ефірі FREEДОМ: інформаційний марафон, документальні фільми, соціально-публіцистичні проєкти, авторські інтерв’ю та ін.

Також по темі: Що на YouTube дивляться діти та підлітки в Україні? Велика добірка від Texty

У грудні 2023 року до першої п’ятірки зарубіжних країн, за переглядами YouTube-каналу FREEДОМ входять Росія (56,6%), Казахстан (4,9%), Узбекистан (3,4%), Німеччина (2,7%), Білорусь (2,6%), перегляди з України у грудні становили 11,8%. У списку міст, де FREEДОМ найбільше дивляться через сервіс YouTube, на перших позиціях також російські міста: у грудні це Москва, Санкт-Петербург, Краснодар, Нижній Новгород, Ростов-на-Дону, Єкатеринбург.

«Бренд FREEДОМ ми запустили у березні 2022-го, і сьогоднішній результат – це дорога довжиною у майже два роки. Об’єктивно, пікове зростання підписників було на початку повномасштабного вторгнення та у вересні 2022-го, під час звільнення Харківщини та початку мобілізації в РФ, але важливо, що потреба російськомовної аудиторії за кордоном у правдивій інформації про Україну залишається високою, а діджитал дозволяє доносити її там, де інші можливості, насамперед, лінійне телебаченнях, заблоковані цензурою, і робити це з проукраїнських позицій. Найвищі, понад 50%, перегляди YouTube-каналу FREEДОМ з РФ, майже 90% - з-за кордону, засвідчують чітке потрапляння нашого контенту в пріоритетну аудиторію. У 2023 році ми запустили щоденний підсумковий випуск новин «Наш час», активно розвивали лінійки проєктів, які фокусуються на кризових явищах в Росії, порушують теми деколонізації та відродження національної свідомості корінних народів РФ, розпочали реалізацію спецпроєкту з повернення додому викрадених Росіє дітей. У 2024-му плануємо посилити ці напрями, а також реалізувати кілька проєктів до президентських виборів в РФ, десятої річниці окупації росіянами Криму, річниці підриву Каховської ГЕС та інших важливих подій», - зазначила директорка державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» Юлія Островська.

Також з метою максимального охоплення цільової аудиторії ДП «МПІУ» активно розвиває YouTube-канал FREEДОМ.LIVE, на якому розміщено аналітичні матеріали, інтерв’ю, документальні та публіцистичні програми, авторські проєкти. Сумарна кількість підписників YouTube-каналів FREEДОМ та FREEДОМ.LIVE перевищила 1,7 млн, а загальна кількість переглядів – 1 млрд.

Джерело: Укрінформ