Євросоюз перевірить Х (Twitter) на предмет можливих порушень антимонопольного законодавства

Євросоюз перевірить Х (Twitter) на предмет можливих порушень антимонопольного законодавства

Європейський Союз розпочав розслідування щодо платформи X (колишній Twitter) через ймовірне порушення закону про цифрові послуги. Єврокомісія провела перевірку у штаб-квартирі компанії, повідомив європейський комісар з питань внутрішньої торгівлі та послуг Тьєррі Бретон.

Закон про цифрові послуги вимагає від великих онлайн-платформ і пошукових систем посилено боротися з незаконним вмістом і ризиками для громадської безпеки, а також для захисту від маніпуляцій в інтернеті. Будь-якій компанії, що порушить правила, загрожує штраф на суму до 6% її світового прибутку.

Також по темі: Рейтинг телеграм-каналів: скільки коштує реклама на ТОП-25

Розслідування щодо Х буде першим розслідуванням після ухвалення закону. Воно зосередиться на заходах, вжитих X для підвищення прозорості платформи, і на дизайні інтерфейсу користувача, який може вводити в оману — наприклад, сині галочки біля акаунту, які видають за платну підписку.

Єврокомісія повідомила, що тепер найперше проведе поглиблене розслідування щодо X і продовжить збирати докази, надсилаючи додаткові запити на інформацію, проводячи інтерв’ю та перевірки.

  • Закон ЄС про цифрові послуги набув чинності 25 серпня. Однак якщо раніше ЄС мав побоювання, що Twitter може не дотримуватися норм закону, то вони посилилися після того, як Twitter добровільно вийшов із Кодексу практики Європейського Союзу щодо дезінформації

    Джерело: Бабель