ЄС перевіряє Telegram на відповідність жорстким правилам для онлайн-гігантів

ЄС перевіряє Telegram на відповідність жорстким правилам для онлайн-гігантів

Telegram ризикує потрапити під дію DSA — закону Європейського Союзу про цифрові послуги. Нині регулятори перевіряють, чи можна кваліфікувати месенджер як «велику онлайн-платформу», пише Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.

  • Зараз регулятори ведуть перемовини з Telegram, щоб дізнатися кількість постійних користувачів. Представник Європейської комісії заявив, що вона вивчає методологію підрахунку користувачів компанії.
  • Під кваліфікацію «великою платформи» потрапляють ті соцмережі, що мають 45 мільйонів активних користувачів. У Telegram стверджують, що вони мають тільки 41 мільйон, та це ставлять під сумнів деякі чиновники ЄС.
  • Наприклад прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас прокоментувала Bloomberg, що вважає Telegram великою платформою і до неї мають застосовуватись ті ж правила, як до Facebook, X і YouTube.
  • Річ у тім, що DSA передбачає суворіші правила про запобігання поширенню дезінформації для «дуже великих платформ». А за їх недотримання може бути штраф до 6% від світового річного обсягу продажів.
  • Bloomberg пише, що Telegram часто використовується прокремлівськими акаунтами для поширення дезінформації з різних питань: від війни в Україні до імміграції та зміни клімату. А нещодавно російська розвідка намагалася завербувати через цей месенджер злочинців для диверсій у європейських столицях.

Представник Telegram назвав месенджер неефективним для поширення дезінформації, оскільки не покладається на алгоритми. А ще додав, що компанія працює над інструментом, який дозволить національним фактчекінговим агенціям додавати перевірену інформацію до неправдивих дописів.

Закон Європейського Союзу про цифрові послуги набув чинності 25 серпня 2023 року. Головною метою DSA є сприяння безпечнішому онлайн-середовищу. 

Також по темі: ЄС починає розслідування проти Meta щодо залежності від соцмереж у дітей

Згідно з новими правилами, онлайн-платформи повинні впроваджувати способи запобігання та видалення публікацій, що містять незаконні товари, послуги чи вміст, одночасно надаючи користувачам засоби повідомляти про такий тип вмісту. Закон також вимагає, щоб онлайн-платформи забезпечували більшу прозорість роботи своїх алгоритмів.

Замовити рекламу на ТГ-каналах