Вадим Столар купив два канали, пов’язані з Рабіновичем

Вадим Столар купив два канали, пов’язані з Рабіновичем

Народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя», керівник київського осередку цієї партії, київський забудовник Вадим Столар у червні 2020 року купив ТОВ «Ньюс нетворк», яке володіє супутниковою ліцензією на телеканал під назвою Rabinovich TV, і ТОВ «Медіамережі», яке до жовтня 2019 року мало цифрову ефірну ліцензію в Києва на телеканал під назвою «Всі новини». Про це свідчать дані сервісів OpenDataBot та YouControl.

Як повідомляє Детектор Медіа, депутат від ОПЗЖ Вадим Рабінович володів 50% ТОВ «Ньюс нетворк», решта 50% належать британській компанії «Лонгера лімітед» (кінцевий бенефіціарний власник – Юрій Олексієнко). Тепер часткою Вадима Рабіновича володіє ТОВ «Тауер групп», яка належить Вадиму Столару (89%) та адвокату Сергію Турчінову (11%).

Компанія Вадима Столара також купила 100% ТОВ «Медіамережі» в Андрія Альошина та Йосипа Аксельруда, обидва є помічниками Вадима Рабіновича на громадських засадах. Проте цій компанії 30 жовтня 2019 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення не продовжила ліцензію, мовник вирішив звернутись до суду і намагається через суд поновити свою ліцензію.

Імовірно, на базі цих компаній буде запущено столичний телеканал Kyiv.Live, запуск якого анонсовано на серпень 2020 року.

Крім того, 15 липня 2020 року компанія Вадима Столара й Сергія Турчінова зареєструвала ТОВ «Медіамережі.Одеса». Її основний вид діяльності – телевізійне мовлення. Імовірно, на базі цієї компанії буде запущено канал Odesa.Live. На своїй фейсбук-сторінці канал уже анонсував початок мовлення та представив нових ведучих.

Керівницею трьох телекомпаній Вадима Столара стала Анна Ангелова. Окрім них, вона очолює ТОВ «Форзац» (видає журнал «Публічні люди»), кінцевим бенефіціарним власником якої є Тарас Козак, народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя», який володіє телеканалами ZIK, NewsOne та «112 Україна».

Нагадаємо, у травні 2020 року київський забудовник Вадим Столар, нині народний депутат з фракції «Опозиційна платформа – За життя» і керівник київського осередку цієї партії, підтвердив, що він є інвестором нового столичного телеканалу Kyiv.Live, над запуском якого працює телепродюсер Олексій Семенов. Запуск каналу анонсовано на серпень 2020 року.

Пан Семенов тоді розповідав, що його команда розробляє новий формат міського каналу, і цей формат буде в усіх містах-мільйонниках. Співрозмовники «Детектора медіа» вважають, що новий канал створюється під місцеві вибори. Олексій Семенов каже, що канали запустять спершу в Києві та Одесі, а потім: у Харкові, Дніпрі та Львові. 

Слід нагадати, що у 2018 році, працюючи на Прямому каналі, телепродюсер планував запуск двох регіональних каналів – дочірніх проєктів Прямого в Одесі та Харкові: «Одеса 1» і «Харків 1». Канали здобули в Нацради цифрові ліцензії, але так і не запустилися протягом року, а тому свої ліцензії втратили.

Телепродюсер Олексій Семенов раніше запускав і перезапускав телеканали «112 Україна», NewsOne, Прямий, а в червні 2019 року очолив холдинг «Новини» нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» Тараса Козака («112 Україна», NewsOne і ZIK).

Нагадаємо, що в липні Вадим Рабінович купив в Олександра Бригинця 50% музичного телеканалу O-TV. Сума угоди – 2 мільйони 766 тисяч гривень. Інша половина каналу належить Андрію Альошину, помічнику пана Рабіновича на громадських засадах.