Universal Music погрожує забрати музику зі TikTok

Universal Music погрожує забрати музику зі TikTok

Музичний гігант Universal Music, який контролює третину світової музики, погрожує забрати свою музику з соцмережі TikTok після зриву переговорів щодо оплати. Це призведе до того, що платформа втратить доступ до музики таких зірок, як Тейлор Свіфт, The Weeknd та Дрейк.

За словами джерел, Universal протягом минулого року вів напружені переговори з TikTok. У вівторок компанія звинуватила TikTok у «залякуванні» та заявила, що платформа хоче платити «частину» тієї ставки, яку інші соціальні мережі платять за доступ до її музичного каталогу.

У результаті Universal заявила, що припинить ліцензувати свій контент для TikTok, коли закінчиться термін її контракту 31 січня.

Також по темі: TikTok ігнорує війну в Україні та підтримує російські наративи – дослідження

Великі музичні компанії заробляють мільярди доларів на рік за рахунок роялті від потокових сервісів та соціальних мереж. Зазвичай вони переглядають ці контракти кожні кілька років.

TikTok, зі свого боку, заявив, що Universal «поставила власну жадібність вище за інтереси своїх артистів та авторів пісень».

Це не перша така суперечка між музичними компаніями та соціальними мережами. У 2020 році Spotify та Apple Music також погрожували забрати свою музику з TikTok через розбіжності щодо оплати. У результаті сторони дійшли згоди.

Чи буде TikTok готовий піти на поступки, щоб зберегти доступ до музики Universal, поки що неясно. Якщо переговори не будуть успішними, це може мати серйозні наслідки для платформи. TikTok є одним із найпопулярніших застосунків у світі, і музика відіграє важливу роль у його успіху.