У «Страна.ua» обшук, Ігоря Гужву затримано

У «Страна.ua» обшук, Ігоря Гужву затримано

22 червня увечері в редакції інтернет-видання «Страна.ua» відбувається обшук. Затримано головного редактора видання Ігоря Гужву, повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

Про обшуки «Страна.ua» повідомила на своєму сайті. Також про це написала заступниця головного редактора Світлана Крюкова на своїй сторінці у Facebook.

Спершу пані Крюкова повідомила, що в редакцію проводити обшук прийшли співробітники СБУ, близько 15-20 осіб, які заблокували приміщення, де перебували троє співробітників редакції, у тому числі головний редактор Ігор Гужва. Згодом пані Крюкова уточнила, що обшук проводять співробітники Національної поліції України. Але міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відповів у коментарях пані Крюковій, що Нацполіція не веде цієї справи - цим займається прокуратура міста Києва, СБУ, та до групи залучили слідчого поліції.

Ігор Гужва в коментарі «Українським новинам» заявив, що люди, які представилися співробітниками Нацполіції, взяли редакцію «штурмом», виламавши двері. Вони надали постанову суду про обшук у справі про нібито вимагання грошей у народного депутата Дмитра Лінька з фракції Радикальної партії. «Пару місяців тому до нас приходили люди від Лінька. Пропонували 20 тис. доларів, щоб ми зняли один матеріал. Ми відмовилися. От відтоді нам і намагаються шити кримінальну справу», - сказав він.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що Ігоря Гужву затримано за підозрою у вимаганні та отриманні 10 тис. доларів за нерозміщення компрометуючих матеріалів про чинного політика. «За матеріалами ДФС і прокуратури м. Києва затримано І. Гужву, який вимагав і отримав 10 тис дол за нерозміщення компроментуючих матеріалів на діючого політика. У слідства наявні відео та аудіо докази», - повідомив пан Луценко.

Нагадаємо, що також Ігор Гужва є обвинуваченим у кримінальній справі про ухилення від сплати податків на суму 17,8 млн грн ТОВ «Вісті мас-медіа» (компанія – колишній засновник і видавець газети «Вести», яку очолював Ігор Гужва). Справа розглядається в суді.

Детектор.Медіа