Спортивне спонсорство: чи є в клубів УПЛ справжні комерційні партнери?

Спортивне спонсорство: чи є в клубів УПЛ справжні комерційні партнери?

Tribuna.com вирішила проаналізувати, а що взагалі з партнерами у всіх 16 клубів УПЛ. І наскільки вони відділені від бізнесу власників клубів, тобто приносять в нього додаткові гроші.


У дослідженні розглядались ті партнери та спонсори, які кожен з клубів вказував на офіційному сайті у відповідному розділі (розділах), або ж у нижній частині сайту – залежно від того, як побудовані сайти клубів. Бо це логічно: якщо клуб має з кимось партнерство, він має повідомити про це публічно.

Лише у «Миная» серед партнерів не знайшлося компанії власника серед вказаних на сайті партнерів. Сюди ж можна віднести і «Зорю» з «Дніпром-1» – але у тих узагалі спонсорів фактично немає. Хіба що останньому реально платять гроші полк «Дніпро-1» та дніпропетровська поліція.

Нікого, окрім компаній власника клубу, серед спонсорів нема у «Ворскли» – усі компанії так чи інакше повʼязані з Костянтином Жеваго. Переважають бренди й компанії власника клубу у «Оболоні» – зокрема й через те, що вони на сайті вирішили, здається, перерахувати усі бренди напоїв, які виробляє завод.

Понад одна компанія власника клубу «спонсорує» також «Колос», «Кривбас», ЛНЗ та «Шахтар». Теоретично сюди можна віднести і «Полісся» – але один з партнерів імені Буткевича усе-таки є благодійним фондом.

Далі – пройдемо в алфавітному порядку по кожному клубу.

«Верес»

«Верес» має достатньо різносторонніх партнерів – зокрема, партнерство з однією з двох найбільших букмекерських компаній, незалежними від клубу банком та логістичною компанією, низкою місцевих бізнесів.


Однак генеральний партнер клубу напряму повʼязаний із президентом «Вереса» Іваном Надєїним. Він одночасно є засновником і власником компанії «Укртепло», яка є генеральним партнером рівненського клубу. Тобто додаткової вигоди у цій історії нема – це просто реклама повʼязаного із власником клубу бізнесу.

«Ворскла»

Насправді ми трохи зекономили місця на графіці – крім власне Ferrexpo, партнерами «Ворскли» на сайті також вказані Ferrexpo Belanovo Mining, Ferrexpo Yeristovo Mining та двічі в різних місцях Ferrexpo Poltava Mining. Цей залізорудний холдинг належить Костянтину Жеваго – почесному президенту полтавського клубу.

Йому ж належить і телеканал «Еспресо», вказаний серед партнерів «Ворскли», повʼязують його з підприємствами «Гемопласт», «Кременчукмʼясо», «Київмедпрепарат» (виробник антибіотиків Arterium), а до 2019 року він був генеральним директором групи компаній «Феррострой».

Хоча б Nike не встиг увійти до групи «Фінанси і Кредит» Жеваго.

«Динамо»

Титульний партнер «Динамо» – теж бізнес його власника, Ігоря Суркіса, та його брата Григорія. Саме вони володіють А-Банком – тож навряд це партнерство приносить кошти, яких у киян не було б без нього. Інші спонсори із братами не повʼязані.

«Дніпро-1»

Поправимо Олександра Денисова – крім Nike, партнерами клубу «Дніпро-1» на сайті також вказані полк поліції особливого призначення «Дніпро-1» та Головне управління Національної поліції України у Дніпропетровській області.

Хоча на формі в першій половині сезону титульний партнер був – авіакомпанія Windrose, яку повʼязують з Ігорем Коломойським, який точно-точно не головний інвестор «Дніпра-1». Але на сайті вона не вказана.

Новий спонсор «Дніпра-1» – авіакомпанія, яку повʼязують з Коломойським. Звісно, через кіпрські офшори

«Зоря»

Так, на сайті «Зорі» вказаний лише один партнер – виробник їхньої форми.

«Колос»

У «Колоса» є окремий розділ «Спонсор», у якому коротко представляють агрофірму «Світанок». Вона напряму повʼязана з власником клубу Андрієм Засухою – належить його матері, Тетяні Засусі. Тобто суть спонсорства відсутня. Те ж стосується і Митного термінала Київщини (оті три літери МТК), яким володіє Тетяна Засуха.

До інших партнерів питань щодо звʼязків із власниками немає.

«Кривбас»

«Кривбас» зібрав доволі багато різноманітних партнерів, за що їм, безперечно, повага. Але теж без повʼязаних не обійшовся. Перш за все, мова про «Рудомайн», яким володіє президент клубу Костянтин Караманіц. А також івент-агентство GB Event by Kvartal 95, на сайті якого віцепрезидента «Кривбаса» Артема Гагаріна називають «одним з кураторів напряму».

ЛНЗ

Було б дивно, якби LNZ Group Андрія Полтавця не була вказана серед партнерів однойменного клубу. Але до групи входять також бренд заморожених овочів, ягід та фруктів Tevitta та бренд генеричних засобів захисту рослин DEFENDA – вони також вказані серед партнерів. Та й у Шполянського заводу продтоварів, який виробляє солодощі «Жайвір» та «Золотисті чіпси», є щонайменше своя сторінка на сайті LNZ Group у розділі «Інше».

В інших партнерів звʼязків із власниками немає.

«Металіст 1925»

Титульний партнер «Металіста» – Whitebit, власник якої Володимир Носов восени фактично врятував клуб. AES Group – попередній інвестор клубу, хоч і досі вказаний як спонсор на сайті. В інших партнерів звʼязків із власниками немає.

«Металіст 1925» врятував унікальний інвестор: має одну з найбільших криптобірж Європи та веде власне шоу

«Минай»

У «Миная» серед партнерів немає жодної компанії, яка була б повʼязана з Валерієм Пересоляком.

«Оболонь»

Якщо відкинути Favbet та Jako, то усі інші «партнери», вказані на сайті «Оболоні» – це різні бренди корпорації «Оболонь», якій належить клуб.

«Олександрія»

Генеральний спонсор «Олександрії» – агрофірма Agrovista – належить Анатолію Кузьменку. Його син, міський голова Олександрії Сергій Кузьменко – президент футбольного клубу.

Читайте також: Топ-25 комерційних ТГ-каналів України: ціни та аудиторія

Інші партнери з власниками клубу не повʼязані.

«Полісся»

Звісно, BGV Group – ексклюзивний партнер, бо кого б ще спонсорував Буткевич Геннадій Владиславович? Але окрім цього партнера та благодійного фонду, усі інші – не повʼязані з власником «Полісся».

«Рух»

Титульний партнер «Руха» – теж бізнес власника клубу, Григорія Козловського. Інші ж партнери ніяк із львівським підприємцем не повʼязані.

«Чорноморець»

У «Чорноморця» на сайті вказані багато партнерів без жодного ранжування. Більшість із них із власниками не повʼязані, але є і така. Це Vertex United, які, власне, і володіють «Чорноморцем». Також варто відзначити компанію Allrise Capital, яка володіє стадіоном одеського клубу.

«Шахтар»

У «Шахтаря» одразу три партнери, які повʼязані із власником клубу Рінатом Ахметовим – СКМ, холдингова компанія більшості активів олігарха, його банк «Пумб», а також енергетична компанія «ДТЕК». А от титульний, технічний та преміумпартнери з ним не повʼязані.

Джерело: Трибуна