Рекрутинг до ЗСУ через портали пошуку роботи набирає обертів: озвучені перші результати

Рекрутинг до ЗСУ через портали пошуку роботи набирає обертів: озвучені перші результати

Наразі 389 підрозділів Сил безпеки й оборони України розміщують свої оголошення на профільних ресурсах, актуальних вакансій 1847, повідомило Міністерство оборони за результатами рекрутингу у листопаді-грудні. Відомство співпрацює із платформами розміщення вакансій thelobbyx.com, Work.ua, Robota.ua, Olx.ua.

Ключові факти

  • За даними міністерства, проєкт рекрутингу отримав позитивну реакцію в суспільстві, і люди активно відгукуються на вакансії. 
  • «Маємо зараз в цілому понад 17 500 відгуків. Це в середньому девʼять відгуків на одну вакансію. Кількість відгуків зростає на всіх майданчиках щотижня», – зазначила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.
  • За її словами, також зростає кількість вакансій від військових частин, яких стає все більше. 
  • Заступниця міністра прогнозує, що наступні місяці буде «відчутна позитивна динаміка», і йдеться про тисячі залучених людей.
  • У міністерстві нагадали, що наразі готується до запуску Агенція рекрутингу Міністерства оборони.

Контекст

Рекрутинг відбувається паралельно з мобілізацією, процес базується на підписанні контракту до кінця особливого періоду. При цьому людина йде у визначену частину і на визначену посаду, максимально використовуючи свій цивільний досвід. Окрім того, контракт має низку переваг щодо соціального забезпечення.

Наприкінці 2023 року Міноборони уклало угоди з чотирма компаніями, які надали безкоштовно свої майданчики для розміщення вакансій для поповнення війська мотивованими фахівцями.

Також по темі: Мобілізація. OLX став четвертим партнером Міноборони у проєкті рекрутингу

На пресконференції 19 грудня президент Володимир Зеленський повідомив, що з боку військових поступила пропозиція додатково мобілізувати 450 000–500 000 людей.

25 грудня Кабмін вніс до Верховної Ради два законопроєкти: про удосконалення мобілізації і військового обліку №10378 та про посилення відповідальності за військові порушення №10379.

26 грудня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що військове командування не подавало запиту на конкретну цифру мобілізованих. 

Джерело: Forbes