Анонімні телеграм-канали з компроматом – зло, – Подоляк

Анонімні телеграм-канали з компроматом – зло, – Подоляк

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що влада розглядає телеграм як інструмент, і поки він працює в Україні, потрібно, щоб канали з великими аудиторіями працювали в рамках закону про медіа. 

Відповідаючи на запитання журналістки «Детектора медіа» Юлії Лавришин у кулуарах форуму «Україна. Рік 2024» про те, чи потрібно розвивати й надалі державну комунікацію на платформі, яка викликає застереження і в ГУР, і в РНБО, і чи не легітимізують державні органи, які посилюють свою присутність у  телеграмі, тим самим платформу, Михайло Подоляк заявив: 

«Телеграм — це інструмент. Якщо будуть, умовно, технічні рішення, які забороняють використання телеграму, —  все, не будемо його використовувати. Але поки він є.   Звісно, ми хочемо, щоб відповідні телеграм-канали виглядали як медіа, тобто щоб було зрозуміло, хто власники, хто редакція, і так далі — і будемо в цьому напрямку просуватися. Але якщо вони мають 2,5 чи 3 мільйони підписників, це ж люди, які це читають!»

Ціни на розміщення реклами на основних інтернет-ЗМІ

Також він назвав анонімні телеграм-канали, які публікують компромат, «злом»

«Я вважаю, що анонімні телеграм-канали, які публікують компромат, — оце зло. Але якщо телеграм-канал йде до створення редакції, до відкритості тощо, — він може бути медіа.

Рейтинг переглядів національних інтернет ресурсів, дані SimslarWeb за січень 2024 року

Якщо нам РНБО чи розвідка скаже: так, це загроза, є такі-то технічні рішення, — тоді ми, безумовно, будемо інакше дивитися на це. Ще раз: я не вважаю, що зараз усе модерується з точки зору телеграму правильно. І я вважаю, що треба максимально жорстоко діяти по відношенню до людей, які анонімно публікують компромат. Я маю на увазі, максимально використовувати інструменти, які має держава, для того, щоб з’ясувати, хто ці люди, які публікують компромат, чи ображають людей, чи створюють якусь маячню. Але якщо телеграм-канал публікує офіційні дані, несе відповідальність за інформацію, готовий створити редакцію, бути в реєстрі медіа, підпадати під дію закону про медіа — це нормально».

Ціни на рекламу в основних ТГ- каналах

Нагадаємо, що представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов на заході в «Медіацентрі Україна — Укрінформ», відповідаючи на питання журналістки «Детектора медіа» Юлії Лавришин, визнав, що телеграм містить низку загроз для безпеки України, і треба шукати варіанти вирішення цієї проблеми.