ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО РЕФОРМУ ДЕРЖАВНИХ І КОМУНАЛЬНИХ ЗМІ

24 листопада Верховна рада Україна ухвалила проект Закону № 1123  Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації.

Ініціаторм законопроекту: Микола Томенко та Олександр Абдуллін.

У пояснювальній записці йдеться, Парламентська Асамблея Ради Європи ще у 2005 році закликала органи влади України розпочати роздержавлення друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади та місцевого самоврядування. Указом Президента України від 20 січня 2006 року № 39 «Про План заходів із виконання обов'язків та зобов'язань України, що випливають з її членства в Раді Європи» передбачено підготовку відповідно до стандартів Ради Європи та подання в установленому порядку Кабінету Міністрів України законопроекту про обмеження впливу органів державної влади та органів місцевого самоврядування на друковані засоби масової інформації.

Законом України «Про мораторій на відчуження від редакцій державних і комунальних засобів масової інформації приміщень та майна» від 15 січня 2009 року № 883-УІ встановлена вимога про внесення на розгляд Верховної Ради України законопроект про реформування державних та комунальних засобів масової інформації. У зв’язку з цим, виникла необхідність внесення на розгляд Верховної Ради України доопрацьованого проекту Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Проект Закону визначає способи реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій, надання державної підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження.